Neohodnotené

Fillerina SUN Beauty telový sprej na opaľovanie SPF 50+ (200 ml)

Telový opaľovací sprej so stredným ochranným faktorom SPF 50 Fillerina SUN Beauty je špecifická, vodeodolná demokozmeticá starostlivosť na pleť, ktorá ponúka širokospektrálnu ochranu pred slnečným žiarením.

Skladom
Kód: LABO22
€59
Kategória: Fillerina Sun

Telový opaľovací sprej so stredným ochranným faktorom SPF 50 Fillerina SUN Beauty je špecifická, vodeodolná demokozmeticá starostlivosť na pleť, ktorá ponúka širokospektrálnu ochranu pred slnečným žiarením.
Je tak účinná a technologicky inovatívna ako z hľadiska ochrany, tak z hľadiska zdravia a krásy pokožky. Obsahuje komplexy aktívnych molekúl a ochranných látok, ktoré zabezpečujú nasledujúce funkcie:
1. Širokospektrálna ochrana:
Opaľovacie krémy Fillerina SUN Beauty ponúkajú širokospektrálnu slnečnú ochranu vďaka systému fyzikálnych a chemických filtrov, ktoré umožňujú účinnú obranu proti všetkým trom typom ultrafialového žiarenia:
◦UVA lúče - sú zodpovedné za stárnutie pleti a za vznik vrások spôsobeným fotostárnutím. Prenikajú do pokožky, narúšajú elastické a kolagénové vlákna a spôsobujú dlouhodobé poškodenie.
◦UVB lúče - sú zodpovedné za erytém a prispievajú k následnému opáleniu. Dostávajú sa do pokožky, kde stimulujú melanocyty k produkcii melanínu.
◦UVC lúče - môžu spôsobiť nezvratné a vážne poškodenie kože. Za normálnych okolností sú pohlcované ozónovou vrstvou, ktorá je však stále viac ohrozená znečisteným ovzduším. Aby bola zabezpečená správna a účinná ochrana, boli vybrané filtre s molekulami, ktoré zabezpečujú vyššiu účinnosť, fotostabilitu a kožnú znášanlivosť.
2. Dynamická ochrana
Bežný opaľovací krém chráni pokožku okamžite, ale potom je prirodzene „spotrebovaný“ pôsobením slnka, čím sa znižuje i ochranná schopnosť samotného opaľovacieho krému.
Vo Fillerina SUN Beauty sa ochranné filtre vyskytujú voľne v emulzii, aby bola zabezpečená okamžitá ochrana, a čiastočne sú vložené do špeciálnych cyklodextrínov, ktoré zvyšujú účinnosť filtrov v čase. Vďaka tomuto konkrétnemu spôsobu transportu je časť filtrov chránená pred fotochemickou degradáciou vyvolanou slnkom a je pokožke neustále k dispozícii. Zabezpečuje dynamickú ochranu a zvyšuje tak ochranu pred rizikami slnečného žiarenia.
3. Ochrana pred poškodením IČ žiarením (IR)
Infračervené lúče sú zodpovedné za úpal a nadmerné potenie, ale spôsobujú tiež fotostárnutie a oxidačné pošodenie kožných buniek. Z tohto dôvodu obsahuje Fillerina SUN Beauty špeciálnu aktívnu zložku, ktorá chráni pred poškodením infračervenými lúčmi. Získavá sa z minerálov kremeliny bohatej na kremík, ktorý pomáha aktívnej zložke chrániť pokožku pred poškodením.
4. Bronzene: na intenzívnejšie opálenie:
Bronzene je patentovaný systém vložený do lipozómov na ľahšie vstrebávanie kožou. Pomáha predĺžiť opálenie po pobyte na slnku až o viac ako 70% (in vivo testy).
5. Proti stárnutiu, proti vráskam, proti dehydratácii, zpevňujúci, podporujúci elasticitu
Fillerina SUN Beauty pomáha opravovať a redukovať vrásky mikroreliéfu a mimické vrásky, spomaľuje javy vyvolávajúce stárnutie pokožky, ako je oxidácia a dehydratácia v dôsledku pôsobenia svetla a tepla. Z tohto dôvodu je 12 molekúl kyseliny hyalurónovej o rôznych molekulových hmotnostiach komplexu Fillerina (švajčiarsky patent CH 705 713) súčasťou opaľovacieho krému. Okrem silného účinku proti stárnutiu a proti vráskam, kompenzujú tiež stratu vodu v koži, ku ktorej dochádza pri pobyte na slnku a môže spôsobiť dehydratáciu a vysušenie pokožky. Tri molekuly kolagénu a dve elastínu podporujú účinok kyselín hyaluronových proti tvorbe vrások a proti stárnutiu. Kolagén a elastín patrí v skutočnosti k základným zložkám dermálnych vlákien a ich prítomnosť v receptúre pomáha redukovať vrásky a ochabnutosť pokožky. Dve ďalšie aktívne molekuly veľmi účinne znižujú tvorbu vrások (Caprooyl Tetrapeptid-3) a stárnutie pokožky (extrakt z koreňa paprade Polypodium Leucotomos), najmä koži vystavovanej slnečnému žiareniu.
6. Fotostárnutie
Fotostárnutie je proces degradácie kožných štruktúr spôsobené vystavením kože ultrafialovému žiareniu, ktoré vyvoláva silný oxidačný stres schopný rozkladať molekuly dermálneho vlákna, čo má za následok poškodenie prejavujúce sa vráskami, ochabovaním kože a stratou elasticity. Preto obsahujú emulzie Fillerina SUN Beauty dôležité zložky schopné pôsobiť proti degradácii molekúl kyseliny hyalurónovej (kyselina polyglutamová s antihyaluronidázovým účinkom), kolagénových molekúl (COL-Peptid alebo Arginin/Lysin Polypeptid s antikolagenázovým účinkom) a molekúl elastínu (ELPeptid alebo Acetylarginyltryptofyl difenylglycín s antielastázovým účinkom).

Balenie Fillerina SUN Beauty obsahuje:
200 ml fľaštičku s vodeodolným opaľovacím krémom na telo

NÁVOD NA POUŽITIE:
Aplikujte minimálne 15 minút pred opaľovaním a počas pobutu na slnku. Prípadne opakujte po zapotení, po každom kúpaní a po osušení pokožky, aby bola zachovaná pôvodná úroveň ochrany.

APLIKÁCIA:
Naneste v dostatočnom množstve na celé telo.

Dermatologicky testované. Bez parabénov. Bez silikónu. Bez minerálnych olejov.
Nadmerná slnečná expozícia môže poškodiť vaše zdravie. Nevystavujte dojčatá a malé deti priamemu slnečnému žiareniu.

ZLOŽENIE:

Aqua, Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Stearate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl, Benzoate, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, C14-22 Alcohols, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Polysorbate 20, Isononyl Isononanoate, C12-20 Alkyl Glucoside, Tocopheryl Acetate, Caprylyl Glycol, Oleoyl, Tyrosine, Benzyl Salicylate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Butylene Glycol, Oleic Acid, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Sorbitol, Parfum, Squalane, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Hexyl Cinnamal, Tyrosine, Lactic Acid, Hydrolyzed Elastin, Laminaria Digitata Extract, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Geraniol, Sodium Lauroyl Lactylate, Polypodium Leucotomos Root Extract, Ceramide NP, Potassium Hydrolyzed, Polygamma-Glutamate, Propylene Glycol, Hydrolyzed Collagen, Arginine/Lysine Polypeptide, Diatomaceous Earth, Alpha Isomethyl Ionone, Sodium Hyaluronate, Crosspolymer, Isoeugenol, Carnitine, Glyceryl Caprylate, Polysorbate 60, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Pentylene Glycol, Ceramide AP, Cholesterol, Phytosphingosine, Hyaluronic Acid, Xanthan Gum, Soluble Collagen, Sorbic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Chloride, Ubiquinone, Caprooyl Tetrapeptide-3, Dextran, Ethylhexylglycerin, Acetylarginyltryptophyl Diphenylglycine, Ceramide EOP, Phenoxyethanol, Alcohol Denat., Sodium Hydroxide, Carbomer, Sodium Benzoate, Lecithin, Disodium EDTA, Potassium Sorbate

 

Späť do obchodu