Neohodnotené

Fillerina SUN Beauty opaľovacia tyčinka SPF 50 (9 ml)

Opaľovacia tyčinka s vysokým ochranným faktorom SPF 50 na citlivé oblasti je špecifická, vodeodolná dermokozmetická starostlivosť pleti, ktorá ponúka širokospektrálnu ochranu pred slnečným žiarením.

Skladom
Kód: LABO135
€32
Kategória: Fillerina Sun

Opaľovacia tyčinka s vysokým ochranným faktorom SPF 50 na citlivé oblasti je špecifická, vodeodolná dermokozmetická starostlivosť pleti, ktorá ponúka širokospektrálnu ochranu pred slnečným žiarením.
Je tak účinná a technologicky inovatívna ako z hľadiská slnečnej ochrany, tak z hľadiska zdravia a krásy pokožky. Obsahuje komplexy aktívnych molekúl a ochranných látok, ktoré zabezpečujú nasledujúce funkcie:
1. Širokospektrálna ochrana:
Opaľovacie krémy Fillerina SUN Beauty ponúkajú širokospektrálnu slnečnú ochranu vďaka systému fyzikálnych a chemických filtrov, ktoré umožňujú účinnú obranu proti všetkým trom typom ultrafialového žiarenia:
◦UVA lúče - sú zodpovedné za stárnutie pleti a za vznik vrások spôsobeným fotostárnutím. Prenikajú do pokožky, narúšajú elastické a kolagénové vlákna a spôsobujú dlouhodobé poškodenie.
◦UVB lúče - sú zodpovedné za erytém a prispievajú k následnému opáleniu. Dostávajú sa do pokožky, kde stimulujú melanocyty k produkcii melanínu.
◦UVC lúče - môžu spôsobiť nezvratné a vážne poškodenie kože. Za normálnych okolností sú pohlcované ozónovou vrstvou, ktorá je však stále viac ohrozená znečisteným ovzduším. Aby bola zabezpečená správna a účinná ochrana, boli vybrané filtre s molekulami, ktoré zabezpečujú vyššiu účinnosť, fotostabilitu a kožnú znášanlivosť.
2. Dynamická ochrana
Bežný opaľovací krém chráni pokožku okamžite, ale potom je prirodzene „spotrebovaný“ pôsobením slnka, čím sa znižuje i ochranná schopnosť samotného opaľovacieho krému.
Vo Fillerina SUN Beauty sa ochranné filtre vyskytujú voľne v emulzii, aby bola zabezpečená okamžitá ochrana, a čiastočne sú vložené do špeciálnych cyklodextrínov, ktoré zvyšujú účinnosť filtrov v čase. Vďaka tomuto konkrétnemu spôsobu transportu je časť filtrov chránená pred fotochemickou degradáciou vyvolanou slnkom a je pokožke neustále k dispozícii. Zabezpečuje dynamickú ochranu a zvyšuje tak ochranu pred rizikami slnečného žiarenia.
3. Ochrana pred poškodením IČ žiarením (IR)
Infračervené lúče sú zodpovedné za úpal a nadmerné potenie, ale spôsobujú tiež fotostárnutie a oxidačné pošodenie kožných buniek. Z tohto dôvodu obsahuje Fillerina SUN Beauty špeciálnu aktívnu zložku, ktorá chráni pred poškodením infračervenými lúčmi. Získavá sa z minerálov kremeliny bohatej na kremík, ktorý pomáha aktívnej zložke chrániť pokožku pred poškodením.
4. Bronzene: na intenzívnejšie opálenie:
Bronzene je patentovaný systém vložený do lipozómov na ľahšie vstrebávanie kožou. Pomáha predĺžiť opálenie po pobyte na slnku až o viac ako 70% (in vivo testy).
5. Proti stárnutiu, proti vráskam, proti dehydratácii, zpevňujúci, podporujúci elasticitu
Fillerina SUN Beauty pomáha opravovať a redukovať vrásky mikroreliéfu a mimické vrásky, spomaľuje javy vyvolávajúce stárnutie pokožky, ako je oxidácia a dehydratácia v dôsledku pôsobenia svetla a tepla. Z tohto dôvodu je 12 molekúl kyseliny hyalurónovej o rôznych molekulových hmotnostiach komplexu Fillerina (švajčiarsky patent CH 705 713) súčasťou opaľovacieho krému. Okrem silného účinku proti stárnutiu a proti vráskam, kompenzujú tiež stratu vodu v koži, ku ktorej dochádza pri pobyte na slnku a môže spôsobiť dehydratáciu a vysušenie pokožky. Tri molekuly kolagénu a dve elastínu podporujú účinok kyselín hyaluronových proti tvorbe vrások a proti stárnutiu. Kolagén a elastín patrí v skutočnosti k základným zložkám dermálnych vlákien a ich prítomnosť v receptúre pomáha redukovať vrásky a ochabnutosť pokožky. Dve ďalšie aktívne molekuly veľmi účinne znižujú tvorbu vrások (Caprooyl Tetrapeptid-3) a stárnutie pokožky (extrakt z koreňa paprade Polypodium Leucotomos), najmä koži vystavovanej slnečnému žiareniu.
6. Fotostárnutie
Fotostárnutie je proces degradácie kožných štruktúr spôsobené vystavením kože ultrafialovému žiareniu, ktoré vyvoláva silný oxidačný stres schopný rozkladať molekuly dermálneho vlákna, čo má za následok poškodenie prejavujúce sa vráskami, ochabovaním kože a stratou elasticity. Preto obsahujú emulzie Fillerina SUN Beauty dôležité zložky schopné pôsobiť proti degradácii molekúl kyseliny hyalurónovej (kyselina polyglutamová s antihyaluronidázovým účinkom), kolagénových molekúl (COL-Peptid alebo Arginin/Lysin Polypeptid s antikolagenázovým účinkom) a molekúl elastínu (ELPeptid alebo Acetylarginyltryptofyl difenylglycín s antielastázovým účinkom).

Balenie Fillerina SUN Beauty obsahuje:
9 ml vodeodolnej opaľovacej tyčinky

NÁVOD NA POUŽITIE:
Aplikujte minimálne 15 minút pred opaľovaním a počas pobytu na slnku. Prípadne opakujte po zapotení, po každom kúpaní a po osušení pokožky, aby bola zachovaná pôvodná úroveň ochrany.

APLIKÁCIA:
Naneste v dostatočnom množstve na citlivejšie miesta na tvári a tele.

Dermatologicky testované. Bez parabénov. Bez silikónu. Bez minerálnych olejov.
Nadmerná slnečná expozícia môže poškodiť vaše zdravie. Nevystavujte dojčatá a malé deti priamemu slnečnému žiareniu.

ZLOŽENIE:

Pentaerythrityl tetraisostearate, ethylhexyl palmitate, bis-diglyceryl polyacyladipate-2, octocrylene, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, PPG-3 benzyl ether myristate, candelilla cera, polyglyceryl-3 diisostearate, helianthus annuus seed cera, titanium dioxide, copernicia cerifera cera, behenyl beeswax, stearyl beeswax, synthetic wax, lauroyl lysine, argania spinosa kernel oil, silica, butyrospermum parkii butter, jojoba esters, parfum, tocopheryl acetate, ethyl vanillin, helianthus annuus seed oil, aqua, tocopherol, lecithin, beta-sitosterol, glycerin, squalene, sorbitol, laminaria digitata extract, phenoxyethanol, hydrolyzed hyaluronic acid, hydrolyzed sodium hyaluronate, xanthan gum, sodium hyaluronate, caprylyl glycol, diatomaceous earth, disodium EDTA, sodium chloride, pentylene glycol, hyaluronic acid, hydrolyzed glycosaminoglycans, sodium hyaluronate crosspolymer, Ethylhexylglycerin, glyceryl caprylate

Späť do obchodu